Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Пятница, 20.09.2019
Головна » 2016 » Ноябрь » 10 » 9 листопада— День української писемності і мови
16:19:04
9 листопада— День української писемності і мови

          Щороку, від 9 листопада 1997 року, ми відзначаємо День української писемності й мови. І кожен громадянин відчуває свою причетність до свого народу, своєї мови. Створена на світанку своєї історії, мова розвивається, живе в народі.

            За доброю традицією нашої школи в цей день проводиться літературна лінійка.

Директор школи Клапків Ганна Іванівна привітала усіх присутніх з подвійним святом - Днем пам'яті Нестора-літописця та Днем української писемності. "Сьогодні, - сказала вона ,- престижно говорити чистою українською мовою і писати каліграфічним письмом. В цьому виявляється й наша любов до рідної мови -  й наш патріотизм".

            Учні розповідали про формування української писемності, про особливе значення постатей і Котляревського й Т.Шевченка для українського народу. Чимало віршів, крилатих висловів прозвучало під час виступу. Усіх присутніх схвилювала дзвінкоголоса пісня "Моя Україна" у виконанні учениці 5 класу Т.Говорушко.

           Як висновок, звучали слова, що мова - об'єднує. Людина має завжди пам'ятати, звідки вона, де її коріння, знати історію свого народу, його мову. Знання мови - священний обов'язок кожного.

        Адже як сказав великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко, що «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб!».

(Учасники виступу, присвяченого Дню української писемності й мови у Великочорнокінецькій школі)

                                Вчителі української мови : Я.П.Мединська, Л.В.Харук

Переглядів: 165 | Додав: adminosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: